14 жовтня наша країна уперше відзначає День захисника України – свято започатковане в нелегкі часи для вшанування мужності та героїзму захисників незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України.

14 жовтня – Свято Покрови, традиційний день Українського козацтва і день офіційного створення Української повстанської армії. Покрова – традиційне свято українського війська з найдавніших часів. Українські козаки особливо шанували Покрову. На Запорозькій Січі впродовж кількох століть діяла Церква Покрови Пресвятої Богородиці. Саме на свято Покрови козаки проводили свої ради, на яких вибирали нового гетьмана або кошового отамана. Тому відзначення Дня захисника України саме на Свято Покрови посилює суверенітет країни, національну гідність українського народу та сприяє покращенню патріотичного виховання молоді.

З 2015 року 14 жовтня стає офіційним вихідним та святом для тих, хто захищає Україну. Гасло свята - «Сила нескорених».

Захист Вітчизни – справа всіх українців, тому з 2015 року 14 жовтня стає офіційним вихідним та святом для тих, хто захищає Україну. Цей день має стати всенародним святом, таким же значимим як Різдво, Великдень чи День незалежності. Гасло цьогорічного Дня захисника України – «Сила нескорених».

Наш університет поважає українську історії, традиції та свята і започатковує нову традицію – святкування Дня захисника України.

Цьогоріч святкування відбулося на території ботанічного саду ЖНАЕУ у форматі спортивно-розважального концерту «Козацькі забави».

Приємно було, що на свято завітали військовослужбовці 95-ої аеромобільної бригади сухопутних військ Збройних сил України з родинами, представники громадської організації «Ветерани повітряно-десантних військ, Союз десантників Житомирської області», співробітники та курсанти Житомирського військового інституту ім. С. П. Корольова. Також втішно, що серед почесних гостей свята була в. о. міського голови м. Житомира Любов Цимбалюк та український державний діяч, генерал армії України Микола Маломуж.

Всі охочі мали можливість залишити привітання захисникам України на дошці побажань та спробувати справжній козацький куліш і гарячу козацьку юшку. Окрім того, студенти-учасники кулінарного конкурсу шоу «Смак козацьких страв» змагалися на визнання кращих у таких номінаціях: «Мрія козака», «Святковий день козака», «Козацький десерт», «Богатирський смак», «З думкою про кохану», «Козацький напій», «Холодна закуска козака», «Основна страва козака», «Народна симпатія» тощо.

Історія українського козацтва – це одна з найвизначніших сторінок життя нашого народу. В найтяжчі часи іноземного поневолення козацтво було справжнім захисником рідної України, оборонцем віри, моралі та державницьких традицій нашої вітчизни. Впродовж століть могутнє козацьке братство здійснювало вплив на європейську історію. Саме з козацького роду вийшли відомі всьому світу діячі національного відродження та визвольного руху України. Ми – нащадки козаків – зобов’язані підтримувати та розвивати найкращі традиції наших предків, що є для нас зразком доблесті та відданості Україні.

Від усього серця вітаємо зі знаменними святами – Покровою Пресвятої Богородиці, Днем Українського козацтва, Днем створення Української повстанської армії та Днем захисника України – всіх громадян України, гідних нащадків великих прадідів, у чиїх жилах тече гаряча козацька кров і живе дух наших героїчних попередників!

відділ соціального та гуманітарного розвитку
(О. М. Вознюк)

автор відео Василь Герасимчук

автор фото Сергій Глабчук