З 26 вересня 2007 року розпочалася велика міжнародна інформаційно-просвітницька кампанія, націлена на зниження рівня незапланованих вагітностей.

Адже близько 80 мільйонів жінок у світі стикаються з незапланованою вагітністю щорічно, 20 мільйонів роблять аборти, в результаті яких 68 тисяч жінок гинуть. Проблема ця стосується як розвинених країн, так і тих, що розвиваються. Головною метою кампанії стало пояснення важливості відповідального батьківства, коли діти з'являються в бажаний для пари час.

Таким чином, починаючи з 2007 року за ініціативою десяти міжнародних організацій так чи інакше пов’язаних з проблемами планування сім’ї почав відзначатися «Всесвітній день контрацепції». Щорічно подія проводиться 26 вересня.

Організації, які виступили ініціаторами проведення «Всесвітнього дня контрацепції» – це Азіатсько-Тихоокеанська рада з контрацепції, Агентство США з міжнародного розвитку, Європейське товариство контрацепції і репродуктивного здоров’я, Німецький фонд світового населення, Латиноамериканський Центр «Здоров’я та Жінка», Міжнародна федерація дитячої та підліткової гінекології, Марі Стоупс Інтернешнл, Міжнародна федерація планування сім’ї, Рада з народонаселення і Pan American Health and Education Foundation.

Міжнародний день контрацепції привертає увагу влади та громадськості до проблем, які виникають внаслідок недостатнього статевого виховання і зневаги до засобів контрацепції.

У цей день по всьому світу проходять різні заходи, що мають безпосереднє відношення до Всесвітнього Дня контрацепції – це освітні акції у навчальних закладах, благодійні концерти, відкриття тематичних порталів.

Адекватна і своєчасна сексуальна освіта – це запорука здорової нації. За підтримки благодійного фонду «Здоров’я жінки і планування сім’ї» у нашому університеті було розповсюджено пакет аргументів на користь планування сім’ї.

Зазначимо, що отримати конфіденційну допомогу та консультацію можна у фахівців «Клініки дружньої до молоді» на сайті teensLIVE.info у розділі «Знайти».

Бережіть себе, будьте здорові та щасливі!

відділ соціального та гуманітарного розвитку

(О. М. Вознюк)