Народний аматорський духовий оркестр та ансамбль барабанщиць Житомирського національного агроекологічного університету був заснований у 30-х роках ХХ сторіччя. У різні роки керівниками колективу були Дем’янчук М.І., Грузицький А.Ф. (1977-2003), Корецький Ю.С. (2003-2011), Ожоженко С.М. (2012-2014), Котвіцький А.Ф. (2014-2015). Нині колектив очолює Анатолій Шлапак. Колектив нараховує біля двадцяти учасників, переважно це студенти та аспіранти університету .

За час діяльності духового оркестру були як творчі злети, так і падіння. Розквітом діяльності є час, коли колективом керував Корецький Ю.С. У червні 2004 року колективу присвоєно почесне звання «народний аматорський духовий оркестр». До оркестру, кількісний склад якого зріс до 40 чоловік, додався ансамбль барабанщиць в кількості 25 чоловік. В репертуарі твори класиків світової музичної спадщини, а саме П. Чайковського, Д. Верді, С. Гулака-Артемовського, М. Лисенка, П. Майбороди, Г. Міллера, С. Чернецького та багато інших.

Колектив є бажаним гостем масових заходів, які проходять в університеті та місті, приймає участь у фестивалях, конкурсах, оглядах, про що свідчать багаточисельні грамоти та подяки, постійний учасник Всеукраїнського фестивалю серед вищих навчальних закладів Мінагрополітики та продовольства України  «Софіївські зорі». В 2011 році народний аматорський духовий оркестр нагороджено Дипломом І ступеня заключного етапу даного фестивалю, в 2010 році – дипломом лауреата Гран-прі Всеукраїнського фестивалю «Київська студентська весна – 2010».