29 – 30 жовтня 2015 року на факультеті ветеринарної медицини на базі кафедри мікробіології, вірусології та епізоотології відбулася Міжнародна науково-практична конференція „Заразні хвороби тварин: сучасні методи діагностики, лікування та профілактики”, що була присвячена 25 річниці створення кафедри мікробіології, вірусології та епізоотології ЖНАЕУ.

Спершу перед учасниками конференції виступили ректор університету Скидан О.В. та декан факультету ветеринарної медицини Ревунець А.С., які привітали науковців з подією, ознайомили з університетом та побажали плідної праці. Далі мав слово Волківський І. А. – в.о. начальника Головного управління ветеринарної медицини в Житомирській області, який ознайомив присутніх з ветеринарним забезпечення благополуччя галузі тваринництва Житомирської області та розповів про стан та перспективи розвитку ветеринарної служби області. Доктор ветеринарних наук, професор кафедри мікробіології, вірусології та епізоотології Галатюк О.Є. розповів про історію, досягнення та перспективи кафедри мікробіології, вірусології та епізоотології за 25 років існування, а також ознайомив присутніх з станом та перспективами розвитку бджільництва в Україні. Голова асоціації лікарів ветеринарної медицини Житомирської області Орлюк С.В. привітав кафедру з 25 річним ювілеєм, вручив подяку та розповів про насущні проблеми ветеринарної медицини, а також уточнив роль асоціації лікарів ветеринарної медицини в забезпеченні благополучності тваринництва області. Директор ДНКІБШМ, доктор ветеринарних наук, професор, академік НААН, Головко А.М. висвітлив тему виробництва ветеринарних імунобіологічних препаратів Україні: погляд в майбутнє. Директор BINOMED gmbh, Ulm, Німеччина Dr. Igor Polyakov – розповів про новітні розробки в області вакцинації щодо дерматитів кінцівок тварин. Під час конференції з ним був підписаний договір щодо співпраці з факультетом ветеринарної медицини з актуальних питань. Цікавою була доповідь спеціаліста щодо впровадження ІТ, ООО «Програмні системи плюс Сакір Н. В., яка розповіла про основи менеджменту Ветеринарної клініки. Лікар ветеринарної медицини  ООО «БАЙЕР» Щербань Ю. В. повідомив присутніх про сучасний захист від паразитів собак та котів. Заступник директора з питань виробництва ТОВ «Укрветпромпостач» Давиденко О.Г. ознайомила присутніх з епізоотичною ситуацією та необхідністю вакцинації сільськогосподарських тварин проти сказу, а також запропонувала ефективні засоби для цього. Доктор ветеринарних наук, професор, академік НААН з Національного університету біоресурсів і природокористування України Бусол В.О. розповів про теоретичні основи конструювання та доклінічну оцінку вакцини проти лейкозу великої рогатої худоби.

На секційних засіданнях було ще багато цікавих доповідей на актуальні теми. В цілому конференція пройшла продуктивно і плідно, а матеріали були висвітлені у віснику ЖНАЕУ.

Доцент кафедри мікробіології, вірусології та епізоотології Бегас В.Л.