11.05.2016 р. студенти факультету обліку та фінансів зустрічалися з директором департаменту бюджету та фінансів Житомирської міської ради Гаращуком Сергієм Петровичем. Тема зустрічі – «Місцеві фінанси та курс на децентралізацію». У ході розмови піднімалися питання проблемності  виконання міського бюджету за доходами й видатками. Студенти мали змогу розглянути сучасний стан міжбюджетних відносин, порівняти його з досвідом Європейських країн щодо врегулювання питань співпраці бюджетів різних управлінських рівнів.

У процесі діалогу майбутні фінансисти актуалізували сучасні погляди на ресурсно-індикативну концепцію крізь призму застосування технологій програмно-цільового методу, переосмислили переваги та визначили суб'єктивні недоліки щодо його подальшого застосування у плануванні на рівні міста.

Особливу цікавість викликали питання децентралізації, а саме трьох векторів її здійснення: передачі повноважень, передачі фінансових ресурсів, забезпечення контролю за діяльністю органів місцевого самоврядування. Найбільше запитань виникало стосовно підпорядкування та умов фінансування закладів освіти і медицини, низки комунальних підприємств, порядку співпраці з органами Державного казначейства.

Наукові конференції

Сварог

Баннер Міністерство освіти і науки
України