На кафедрі грунтознавства і землеробства Житомирського національного агроекологічного університету готуються презентувати студентам агрономічного факультету новий прилад – портативну лабораторію «Агровектор ПФ-014».

За словами доцента кафедри Лариси Довбиш, лабораторія функціональної листової діагностики «Агровектор ПФ-014» вітчизняного виробництва,  коштує 2 тисячі доларів. Придбали її допомогли благодійники, а використовувати будуть студенти  агроуніверситету в навчальних цілях.

Працювати можна в аудиторних умовах та безпосередньо на дослідних ділянках під час навчальної практики.

«Фотометр «Агровектор ПФ-014» використовують для визначення рівня забезпечення рослини  елементами мінерального живлення залежно від фази їх росту та розвитку.  Експрес-аналіз зразків листкової маси  за короткий час (до 1 години) надає інформацію щодо нестачі по 14 елементах живлення», – розповідає доцент кафедри грунтознавства і землеробства Лариса Довбиш та  знайомить ректора Житомирського національного агроекологічного університету Олега Скидана із методикою проведення досліджень за допомогою  «Агровектора».

Усю необхідну інформацію після досліджень можна побачити на табло фотометра, а далі опрацьовувати оримані результати за допомогою програми на комп’ютері.

Зручно, швидко та надійно: запевняють співробітники кафедри і відзначають, що наявність такої лабораторії особливо доречна у весняно-літній сезон.

Сварог

Баннер Міністерство освіти і науки
України

Баннер Міністерство аграрної політики та продовольства україни