Студенти 2 курсу факультету екології і права напряму «Екологія, охорона навколишнього середовища та збалансоване природокористування»  Житомирського національного агроекологічного університету 25 квітня відвідали виставку «До 30-х роковин чорнобильської катастрофи» у Державному архіві Житомирської області.

Їх супроводжували викладачі кафедри екологічної безпеки та економіки природокористування Шульга І. В. і Бордюг Н. С.

Студенти ЖНАЕУ ознайомилися з оригіналами архівних документів та періодичної преси, мали можливість поспілкуватися з учасниками ліквідації аварії на ЧАЕС.

На виставці були представлені карти «Зона радіаційного забруднення території Житомирської області», «Щільність забруднення цезієм-137 на території області», тому студенти могли уявити наслідки та масштабність Чорнобильської катастрофи.

Для студентів Житомирського національного агроекологічного університету 26 квітня, у рамках відзначення 30-ї річниці аварії на Чорнобильській АЕС, провели спільну зустріч зі студентами технологічного університету в рамках заходів академічної мобільності студентів та науковців.

Викладачі кафедри екологічної безпеки та економіки природокористування к.е.н. Ращенко А. В., к.е.н. Лесь А. В. разом зі студентами  факультетів екології і права та лісового господарства прослухали лекцію завідувача кафедри екології ЖДТУ д.с.-г.н., професора Володимира Краснова на тему "Радіація у житті людини". Також він розповів про становлення науки радіоекології, біля витоків якої стояв. Окремо звернув увагу на те, як іонізуюче випромінювання впливає на живі організми, у тому числі на людину.

Крім цього, для студентів ЖНАЕУ в ЖДТУ провели екскурсію у діючій лабораторії радіоекології, де проводяться виміри та наукові дослідження.

У актовій залі гуртожитку № 1 ЖНАЕУ, у рамках проведення тижня кафедри охорони довкілля та збалансованого природокористування, 26 квітня відбулася тематична бесіда на тему «Еколого-соціологічні та медико-біологічні наслідки аварії на Чорнобильській АЕС».

Захід був організований доцентом кафедри Мартенюк Г.М. У ньому взяли участь студенти 2, 4, 5-их курсів факультету екології і права та 2, 3 і 4-их курсів агрономічного факультету.

Особливе зацікавлення студентів викликав навчальний фільм, у якому в легкій і доступній формі були проаналізовані причини Чорнобильської трагедії та особливості ліквідації її наслідків, а також карти забруднення території України і Європи 137Cs, 90Sr й трансурановими елементами.

Продемонстровані матеріали викликали зацікавлення і ряд запитань у студентів, на які доцент Мартенюк Г. М. надав аргументовані і вичерпні відповіді.

Прес-служба Житомирського  національного агроекологічного університету