Напередодні 71-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні й з нагоди Дня пам’яті та примирення керівництво, науково-педагогічний склад, співробітники і студенти Житомирського національного агроекологічного університету вшанували своїх загиблих колег у 1941–1945 рр.

До меморіалу пам’яті загиблих студентів та викладачів ЖНАЕУ, який було споруджено ще у 1970 році, квіти покладали ректор агроуніверситету Олег Скидан, проректор з наукової роботи та інноваційного розвитку Людмила Романчук, проректор з навчальної роботи Юзеф Цаль-Цалко, проректор з питань економічного розвитку та безпеки Юрій Демяненко, проректор з науково-педагогiчної роботи, соцiального та гуманiтарного розвитку Іван Мартинчук, декани факультетів, викладачі, голови профкомів та інші.

«Війна покликала наших студентів зі стін навчального закладу на фронт. Вони пішли обороняти свою країну і робили це до останнього подиху, до перемоги, – відзначив ректор ЖНАЕУ Одег Скидан. – Це, насправді, гідний вчинок, за який шана і повага кожному. Україна у Другій світовій війні зазнала великих втрат. Довгі роки ми жили в мирі та спокої, але вже два роки на Сході країни доводиться воювати нащадкам тих відважних і славетних вояків Другої світової. Серед учасників АТО – новітніх героїв України, багато випускників Житомирського національного агроекологічного університету різних років. Двоє з них – десантник 90-го батальйону Дмитро Ільницький та десантник 95-ої бригади Олександр Книш, загинули. Вічна пам’ять цим хлопцям і усім тим, хто загинув на війні у 1941–1945 рр., у Афганістані та у зоні АТО».

Квіти до могили Дмитра Ільницького, на території Смолянського військового кладовища, представники ЖНАЕУ покладали під час мітингу-реквієму. Проректор Іван Мартинчук висловив свої співчуття та підтримку родині загиблого бійця.

Також квіти поклали і до могил земляків, загиблих у Другій світовій війні. Агроуніверситет на цьому кладовищі доглядає 10 могил.

Наукові конференції

Сварог

Баннер Міністерство освіти і науки
України