Один із корпусів Житомирського національного агроекологічного університету розташувався у будинку колишнього Волинського окружного суду (1893-1994), де до 1930 року був Палац праці.

Нині це приміщення – пам’ятка містобудування та архітектури (№12), охороняється державою, а будь-які пошкодження караються законом.

На території цього корпусу знаходяться навчальні аудиторії, кабінети, приймальня ректора ЖНАЕУ, тощо.

Втім, справжньою окрасою університету і міста загалом вже десятки років поспіль можна назвати актову залу, де протягом останніх двох місяців проводилися ремонтні роботи.
Фарбували стіни, стелю, приводили до ладу підлогу, усували пошкодження, аби максимально повернути залі ошатний вигляд.

Ректор Житомирського національного агроекологічного університету Олег Скидан відзначає, що ремонт здійснювали за благодійні кошти. Робота дуже кропітка, адже зала прикрашена колонами, ліпниною, а в центрі стелі, відстань до якої близько 15 метрів, - велика люстра.
Востаннє подібні роботи проводилися ще у 2000-х. Їх виконання знову доручили групі будівельників університету. Ті кажуть, що декому пощастило працювати у залі й 15 років тому.
Відзначають, що приміщенням зали не може не захоплювати, адже це історія в деталях, доторкнутися до якої може не кожен.

«Нинішній Житомирський національний агроекологічний університет починає свій відлік з вересня 1922 р. У 1921 році на базі школи в селі Нова Чортория Новоград-Волинського повіту було створено Волинський агрономічний технікум. Згодом агротехнікум переведено до міста Житомира, де в результаті його об'єднання з технікумом землевпорядкування було створено Волинський сільськогосподарський політехнікум, - ділиться історичними фактами ректор ЖНАЕУ Олег Скидан. - Волинський сільськогосподарський політехнікум 12 червня 1930 р. реорганізовано у Житомирський сільськогосподарський інститут технічних культур, а через три роки відкрили аспірантуру та заочне відділення, а ще заклали Ботанічний сад, який і досі функціонує. Сьогодні всі знають, що Житомирський національний агроекологічний університет знаходиться на Старому Бульварі і в першу чергу орієнтуються на цю блакитну будівлю. Наше завдання зберегти її зовнішній і внутрішній вигляд. Власне, з цією метою і було усішно проведено ремонтні роботи у актовій залі. Тут ми проводимо зібрання, концерти, конференції різного рівня, приймаємо почесних гостей, тому важливо передати атмосферу і дух цієї пам’ятки архітектури у її первозданому вигляді. Висловлюю вдячність нашим робітникам - Зайферд Оксані, Тимків Марії та Войтюк Тетяні. Саме вони фактично підтримують вигляд нашого залу, адже працювали тут і 15 років тому, і нині знову».

Наукові конференції

Сварог

Баннер Міністерство освіти і науки
України