До Житомирського національного агроекологічного університету 26 травня на відкриття Азербайджано-українського центру завітали поважні гості – перший секретар Посольства Азербайджанської Республіки в Україні Субхан Гусейнлі, керівник Міністерства внутрішніх справ Азербайджанської Республіки в Україні Шахін Гаджаєв, голова Всеукраїнської ГО «Об’єднана діаспора азербайджанців України» Хікмет Джавадов, голова Житомирської ГО «Об’єднана діаспора азербайджанців України»  Радж Гасімов та інші.

На заході також були присутні проректор з наукової роботи та інноваційного розвитку Людмила Романчук, проректор із питань економічного розвитку та безпеки Юрій Демяненко, проректор з науково-педагогiчної роботи, соцiального та гуманiтарного розвитку Іван Мартинчук, викладачі і співробітники університету, студенти.

За словами ректора ЖНАЕУ Олега Скидана, уже тривалий час університет співпрацює з азербайджанською стороною і відкриття Центру  – це лише частина із запланованих проектів.  Далі у Житомирському національному агроекологічному університеті мають на меті  налагоджувати зв’язки із аграрними навчальними закладами Азербайджану.

«На базі цього культурного Центру розвиватимемо й посилюватимемо відносини у науковій та освітній сферах, –  звернувся Олег Скидан до гостей. –  Пишаємося, що у нашому агроекологічному університеті буде цей куточок азербаджанської історії та культури, який  знайомитиме студентів із дружньою країною».

Хікмет Джавадов нагадав, що 27 травня Азербайджан святкує 20-річчя республіки, а 26 травня азербайджанці разом з українцями раділи звільненню Надії Савченко.

«Україна на правильному шляху. Головне, що має бути в державі – це свобода, - зауважив голова Всеукраїнської ГО «Об’єднана діаспора азербайджанців України» Хікмет Джавадов. – Ми тривалий час боремося за окуповані території Азербайджану, але неодноразово заявляли, що готові й Україні допомогти звільняти захоплені території. Ми намагаємося підтримувати Україну у прагненні зберегти своє право на незалежніть».

Голова Житомирської ГО «Об’єднана діаспора азербайджанців України»  Радж Гасімов відзначив, що відповідний Центр в агроуніверситеті стане містком між Україною та Азербайджаном.

Радж Гасімов вручив подяки ректору ЖНАЕУ Олегу Скидану та проректору Людмилі Романчук, які доклали максимум зусиль, аби Азербайджано-український культурний центр розпочав свою роботу в стінах ВНЗ саме у такому форматі.

Олег Скидан із вдячністю наголосив на тому, що велику допомогу та підтримку у цьому процесі університету звісно ж надавали представники  ГО «Об’єднана діаспора азербайджанців України», тому відзначив Хікмета Джавадова і Раджа Гасімова подяками.

Наукові конференції

Сварог

Баннер Міністерство освіти і науки
України