Усвідомлюючи необхідність об’єднання зусиль заради вирішення екологічних проблем, які існують в державі, 17 навчальних закладів, наукових установ та підприємств екологічного спрямування Полісся України (Житомирська, Рівненська, Волинська та Чернігівська області) досягли згоди щодо створення Поліського екологічного кластера.

Відповідну угоду вони підписали 27 квітня під час зустрічі в Житомирському національному агроекологічному університеті.

Ректор агроуніверситету Олег Скидан наголосив, що питання про створення кластера обговорювалося вже кілька років і, власне, це ініціатива саме науковців, освітян, бізнесменів, які мають відношення до екологічної сфери.

У майбутньому, коли вже будуть певні напрацювання, планується, що до кластера долучиться Білоруська та Польська сторони і тоді проект стане міжнародним.

Наразі мета створення кластера – координація співробітництва у сферах забезпечення якісної підготовки фахівців для сталого розвитку Полісся України, формування спільних екологічних освітніх програм, проведення наукових досліджень, реалізації інноваційних екологічних проектів і програм на основі інтеграції кадрового, наукового, освітнього та виробничого потенціалу учасників.

Участь у цьому проекті беруть чотири області : Житомирська, Рівненська, Волинська та Чернігівська. Ці регіони представляють Волинська державна сільськогосподарська дослідна станція, Житомирський агротехнічний коледж, Житомирський національний агроекологічний університет, Інститут сільського господарства Полісся НААНУ, Поліська дослідна станція, Природний заповідник «Древлянський», ТОВ «Органік-мілк», Національний університет водного господарства та природокористування, Новочорторийський державний аграрний технікум, ПП «Галекс-агро», Малинський лісотехнічний коледж, Млинівський державний технолого-економічний коледж та ін.

«Основний принцип цієї угоди – партнерство і взаємодопомога. Кожен учасник кластера вже працює у своїй сфері, а зараз ми просто об’єднуємо наші зусилля, аби підтримувати одне одного, допомагати вирішувати питання чи проблеми, організовувати спільні заходи задля покращення екологічної ситуації на Поліссі, – відзначає ректор ЖНАЕУ Олег Скидан. – Ця велика корпоративна структура допоможе активно відстоювати права та інтереси учасників на регіональному та державному рівнях, просувати екологічні ідеї. Таким чином, вагоміше звучатиме голос не просто певного навчального закладу, підприємства, а голос потужної структури, яку ми з вами створюємо спільно. Будемо розвивати Полісся як екологічний регіон країни. Поки кластер – це структура освітньо-наукова, але у перспективі вона перейде у дещо бізнесову площину. Ми залучатимемо до роботи студентів, займатимемось їхнім екологічним вихованням. Вони зможуть стажуватися і працевлаштовуватися на підприємствах, з якими у нас вже налагоджується співпраця і яким так само не байдуже екологічне майбутнє нашого Полісся. Наступні зустрічі проводитимуться в інших регіонах, де є представники кластера».

Також Олег Скидан звернув увагу на те, що Поліський кластер – це унікальний проект, аналогів якому в Україні нема. Щось подібне спробували створити у Харкові, втім там значно менше учасників і напрямки роботи інші.

Представники Національного університету водного господарства та природокористування під час зустрічі  повідомили, що вбачають велику перспективу у співпраці, яка відкривається в рамках підписання угоди і створення кластера. Зокрема, це стосується наукової діяльності, навчального процесу (обмін студентами і викладачами для поліпшення якості навчального процесу), формування матеріально-технічної бази навчальних закладів, створення центрів по співпраці з потенційними роботодавцями для студентів.

На заході також був присутній перший заступник голови Житомирської обласної ради Володимир  Ширма, який зазначив про цілковиту підтримку цієї ініціативи з боку влади.

«Я впевнений, що лише об’єднавши наші зусилля, ми зможемо вирішити екологічні проблеми, які, на жаль,  існують в державі», – сказав Володимир Ширма.

Наукові конференції

Сварог

Баннер Міністерство освіти і науки
України