Який другий рік поспіль 24 вересня 2016 року пройшов на території технологічного факультету Житомирського національного агроекологічного університету.

Житомиряни та гості міста разом зі своїми дітьми побували на благодійному заході, мета якого  – зібрати кошти на будівництво манежу для Центру іпотерапії. Подивитися на коней, намалювати їх, сфотографуватися з ними чи покататися на них – це та багато іншого мали можливість зробити відвідувачі  фестивалю "Свято українського коня".

Цим Центром опікується Благодійний фонд та громадська організація «Берегиня Полісся», які й виступили ініціаторами  разом із ЖНАЕУ співорганізатороми фестивалю.

Керівник Центру Олеся Марчук  наголосила на тому, що фестиваль започатковано для поширення національно-патріотичного виховання суспільства, популяризації здорового способу життя, підтримки реабілітації хворих дітей за допомогою іпотерапії і анімалотерапії.

Заняття з іпотерапії, до яких залучають тварин з  агроуніверситету, також проходять на базі навчального закладу. За плідну співпрацю і підтримку Олеся Марчук передала подяку ректору Житомирського національного агроекологічного університету Олегу Скидану.

«На сьогоднішній день Центр іпотерапії дійсно розташовується на території нашого університету і це дає можливість залучати до роботи й наших студентів. Зокрема, у напрямку розвитку конярства. Нам приємно бути причетними до хороших справ, тим більше, коли мова йде про повноцінний розвиток підростаючого покоління. Ми підтримуємо фонд, фонд підтримує нас і ця співпраця продовжуватиметься й надалі», – запевнив ректор ЖНАЕУ
Олег Скидан.

На фестивалі можна було скуштувати страви польової кухні, шашлики, млинці із різними начинками, які наготували студенти. Також для дітей проводилися різноманітні майстер-класи, був ярмарок  оберегів, виробів ручної роботи, сувенірної продукції, безпрограшна лотерея тощо.

Виручені від цього кошти підуть на зведення необхідного манежу, завдяки якому Центр іпотерапії зможе функціонувати і в зимовий період.

До слова, на фестивалі вихованці Центру разом з  батьками і наставниками вже демонстрували результати своїх занять – каталися на конях, виконуючи вправи.

У рамках свята підготували дефіле на конях, під час якого демонстрували жіночий одяг, який використовувався для верхової їзди. Крім цього, була концертна програма, де своїми танцювальними, вокальними і спортивними номерами присутніх розважали творчі колективи Житомирського національного агроекологічного університету , Палацу культури, інших навчальних закладів міста.

Родзинкою заходу став виступ вершників-каскадерів.  Їхні трюки, відзначають організатори, наживо бачила сама королева Великобританії. Вподобали їх і на фестивалі у Житомирі.

Відомо, що на "Святі українського коня" було 10 коней  – українські верхові та гуцульські, яких спеціально привезли з нагоди фестивалю.

Фестиваль відбувся за сприяння Житомирської обласної державної адміністрації, Житомирського національного агроекологічного університету, Житомирської міської ради, Головного управління поліції в Житомирській області.

Наукові конференції

Сварог

Баннер Міністерство освіти і науки
України