У Житомирському національному агроекологічному університеті 18 травня  2017 року проходила Всеукраїнська науково-практична конференція «Формування та розвиток сучасної моделі біоекономічної системи на сільських територіях».

Учасників заходу привітав ректор ЖНАЕУ Олег Скидан, наголошуючи, що обрана проблематика на сьогоднішній день дуже актуальна, та висловив сподівання, що науковці в стінах агроуніверситету ділитимуться досвідом й напрацюваннями, які у подальшому дадуть конкретні вирішення поставлених питань.

«Сьогоднішня конференція – це ще один крок на шляху до розвитку біоекономіки в нашій державі. Вона допоможе зорієнтуватися у тому, куди рухатися Україні, розбудовуючи біоекономічну модель.  Науковці зможуть запропонувати нові рішення, взяти участь у дискусії», – наголосив ректор Житомирського національного агроекологічного університету.

У рамках пленарного засідання на конференції виступили директор ННЦ «Інститут аграрної економіки», д.е.н., професор, академік НААНУ Юрій Лупенко, завідувач кафедри менеджменту ЗЕД ЖНАЕУ Тетяна Зінчук  із доповіддю «Пріоритети сучасної моделі Спільної аграрної політики ЄС», докторант ЖНАЕУ Олександр Ковальчук із темою «Інституалізація аграрного бізнесу України в умовах глобальних викликів», завідувач відділу земельних відносин ННЦ «Інститут аграрної політики» Ольга  Ходаківська із доповіддю «Збалансований розвиток агросфери: глобальний та національний виміри», докторант ЖНАЕУ Віталій Данкевич  представив доповідь «Соціологічне дослідження розвитку земельних відносин в Північно-Західному регіоні України».

За словами Юрія Лупенка, біоекономіка – дискусійне питання. В Україні на цю тему є лише кілька статей, які мають прикладний характер, втім, дякуючи кафедрі фінансів і кредиту ЖНАЕУ, ця ситуація, завдяки проведенню подібних конференцій,  може змінитися на краще.

«Сталий розвиток неможливий без розвитку сільських територій. Україна інтегрується у світову економіку і має хороші перспективи у розвитку біоекономіки. Науковці й освітяни  зобов’язані  нести відповідні знання про біоекономіку в маси. Треба озброїти тими знаннями, які дозволять країні осилити біоекономіку, бо за цим майбутнє», – додав директор ННЦ «Інститут аграрної економіки Юрій Лупенко.

«Проведені дослідження показали, що використання земельних ресурсів для виробництва біоенергетичної сировини є перспективним напрямом розвитку аграрного сектора економіки, – відзначив к.е.н. ЖНАЕУ Віталій Данкевич. – Переробка та використання органічної продукції дозволить організувати нову важливу високоефективну підгалузь, створити багато тисяч робочих місць (збирання сировини, її перевезення до місць переробки, виробництво пелет, проектування та виробництво технологічного обладнання для спалювання, організація системи спалювання, виробництво та використання отриманих теплоенергоресурсів). Між біоенергетикою і традиційним сільським господарством вже почалася конкуренція за земельні та водні ресурси, і вона буде тільки посилюватися, оскільки для виробництва продовольчих культур і сировини для етанолу та біодизеля потрібні землі з подібними характеристиками».

Учасники конференції працювали у двох секціях – «Теорико-методичні засади біоекономіки», «Біоекономічний вектор розвитку сільських територій».

Також відзначимо, що рішенням вченої ради Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки» від 6 квітня 2017 року звання почесного доктора присуджено завідувачу кафедри фінансів і кредиту факультету обліку та фінансів Житомирського національного агроекологічного університету Дмитру Демі.

Відповідний диплом під час проведення  Всеукраїнської науково-практичної конференції «Формування та розвиток сучасної моделі біоекономічної системи на сільських територіях» у ЖНАЕУ 18  травня Дмитру Івановичу особисто вручив Юрій Лупенко – директор ННЦ «Інститут аграрної економіки», д.е.н., професор, академік НААНУ.

Сварог

Баннер Міністерство освіти і науки
України

Баннер Міністерство аграрної політики та продовольства україни