На базі Житомирського національного агроекологічного університету із 2017 року розпочинається підготовка фахівців за спеціальністю «Комп’ютерні науки» галузі знань «Інформаційні технології».

Спеціальність, яка передбачає підготовку за ОКР «Бакалавр» з найбільш широким охопленням дисциплін у галузі інформаційних технологій, у Житомирській області запроваджують вперше.

Студенти отримуватимуть ґрунтовну математичну підготовку, вивчатимуть основні мови програмування, комп'ютерні мережі, операційні системи, комп’ютерну графіку та дизайн, web-технології та інші дисципліни, необхідні для роботи за фахом.

Зміст діяльності фахівців з комп’ютерних наук полягає у наступному: розробці інформаційних систем і технологій для різноманітних галузей наук, промисловості та бізнесу, проведенні системного аналізу об’єктів інформатизації; моделюванні об’єктів інформатизації із застосуванням сучасного комп’ютерного інструментарію; проектуванні, розробленні та тестуванні прикладного програмного забезпечення; розробленні, впровадженні й супроводі інтелектуальних систем аналізу та обробки даних.

Випускники ЖНАЕУ, які оволодіють вказаною спеціальністю, зможуть працювати за такими професіями:

• адміністратор баз даних;
  • системний адміністратор;
  • інженер із програмного забезпечення комп’ютерів;
  • інженер-програміст;
  • програміст прикладний;
  • інженер із застосування комп’ютерів;
  • фахівець із розроблення та тестування програмного забезпечення.

Відзначимо, що Житомирський національний агроекологічний університет має багаторічний досвід підготовки фахівців у сфері інформаційних технологій.

Зокрема, кафедра комп’ютерних технологій і моделювання систем, на базі якої здійснюватиметься підготовка спеціалістів зазначеного профілю, була створена ще у 1981 році.

Сварог

Баннер Міністерство освіти і науки
України

Баннер Міністерство аграрної політики та продовольства україни