З 14 по 17 червня 8 студентів Житомирського національного  агроекологічного університету, Житомирського аграрного коледжу, технікуму землевпорядкування ЖНАЕУ, будівельного коледжу ЖНАЕУ стали учасниками 18 зльоту студентських лідерів аграрної освіти на базі Поліського державного аграрного університету, у м. Кам’янець-Подільський.

На зліт  прибуло більше 180 представників аграрних ВУЗів з усієї України. Протягом чотирьох днів учасники зльоту пережили незабутні зустрічі.

Головна мета нової для України студентської ініціативи – сприяти підготовці амбітних лідерів-професіоналів у галузі вищої аграрної освіти та створити сталу громадянську платформу, яка об’єднає представників аграрного середовища для сприяння глибоким якісним змінам в українській вищій школі та підготовці конкурентоздатних фахівців. Саме молоді люди беруть активну участь у пошуку конструктивних рішень у проблемних життєвих ситуаціях, проявляють себе творчими, ініціативними, винахідливими особистостями.

Програма заходу була дуже насиченою, це: і круглі столи, і екскурсії містом, і ярмарки інноваційних ідей, і вечори знайомств.

Зліт є своєрідною демонстрацією потенціалу, який має сучасне українське село, агропромисловий комплекс країни. Адже саме молоді доведеться будувати нове виробництво, нові відносини, нові риси держави.

Студентські лідери взяли активну участь у роботі дискусійних клубів, обговоривши низку питань із стратегічних напрямів та перспектив розвитку аграрного сектора, проблем та перспектив студентського самоврядування, розвитку тваринництва у різних формах господарювання, сучасних поглядів на актуальні питання аграрної освіти, нових технологій вирощування сільськогосподарських культур та сучасних аспектів діагностики та лікування  і профілактики хвороб тварин.

За результатами проведення круглих столів учасники зльоту мали можливість підвищити рівень своєї професійної майстерності у сферах аграрної освіти. Студенти ЖНАЕУ Нікітіна Юлія, Марчук Вікторія та студентка технікуму землевпорядкування ЖНАЕУ Гурман Аліна – були відзначені Подяками за активну участь у ХVІІІ зльоті студентських лідерів аграрної освіти та роботі дискусійних клубів.

Також  відбулося засідання Об’єднаної ради студентського самоврядування аграрних ВНЗ, на якому розглядалися нагальні студентські питання та обрання голови Об’єднаної ради студентського самоврядування аграрних ВНЗ. Головою було обрано студентку Уманського національного університету садівництва Вікторію Уманчик.

Після засідання представниця делегації Житомирської області Поліщук Анастасія із головами студентських рад аграрних ВУЗів України, в рамках акції "Подаруй дитині радість", відвідали дитячий садочок, де перебувають діти-сироти, та вручили їм іграшки, книжечки, настільні ігри. А дітки подякували студентським лідерам, заспівавши пісеньки.

Відбулися психологічні тренінги стимулювання та мотивації особистісного зростання студентської молоді та майстер-клас «Стиль сучасного лідера». Після закінчення робочої програми студентів чекала доволі цікава екскурсія містом. Особливим подарунком господарів стала екскурсія Старим замком, після цього учасники зльоту мали змогу насолодитися вечерею, яку готували на відкритому вогні за давніми кулінарними звичаями. Апогеєм вечірньої програми став концерт у замку, де свої музичні вітання дарували усі охочі зльоту.

Третій день зльоту розпочався з презентаційної програми підприємств району та міста – цементного заводу та хлібобулочного комбінату «Український Кристал».

Після екскурсійних програм підприємствами відбувся «Ярмарок студентських ідей та інновацій – 2016».

Даний захід проводився вперше, з метою виявлення та запровадження оригінальних, нестандартних ідей, проектів, які виходять за межі існуючих традиційних форм і відображають новий підхід до змісту і організації навчання, проживання, відпочинку, працевлаштування, створення можливостей для започаткування студентського бізнесу, а також поширення інформації про нові можливості студентів за допомогою засобів масової інформації та соціальних медіа.

У другій половині дня на учасників зльоту чекав квест «Дізнайся більше про Кам’янець на Поділлі» та флешмоб «Зліт-2016».

А закінченням третього дня зльоту стала «Українська дискотека у дружньому колі Аграрварду».

Промайнули чотири дні зльоту у Подільському державному аграрно-технічному університеті і 17 червня  відбулось урочисте закриття 18 зльоту  студентських лідерів аграрної освіти, підведені підсумки роботи дискусійних клубів, вручені подяки найактивнішим учасникам, відбулося нагородження переможців-фіналістів конкурсу-виставки кращих студентських фотографій «Україна очима молодих». А переможцем став Верлюк Микола, студент Житомирського аграрного коледжу.

Завершальним етапом церемонії закриття 18 зльоту студентських лідерів аграрної освіти стала передача штандарту Зльоту вищому навчальному закладу, у якому буде проводитися наступний 19 зліт у 2017 році. Ним став Національний університет біоресурсів і природокористування України, м. Київ.

Сварог

Баннер Міністерство освіти і науки
України

Баннер Міністерство аграрної політики та продовольства україни