На факультеті екології і права у Житомирському національному агроекологічному університеті 7 квітня провели лекцію-семінар «Сучасні кліматичні умови та можливості прогнозів».

Участь у заході взяла доктор фізико-математичних наук, професор, завідувач відділу гідрометеорології та довгострокових погодних прогнозів Інституту гідрометеорології НАН України Мартазінова Вазіра Файзулівна.

Вона чітко відзначила у своїй доповіді погодні зміни квітня, в температурному та вологістному режимах, а також те, що вплив антропогенних факторів на зміни погодно-кліматичних умов є більше модним, ніж науково-обґрунтованим фактором.

Декан факультету екології і права ЖНАЕУ проф. Данкевич Є. М. зауважив, що наразі варто переглядати терміни сівби ярих зернових культур, зважаючи на температурну ситуацію.

Загалом спілкування студентів і викладачів агроуніверситету із головним фахівцем довгострокових прогнозів в Україні пройшло на високому навчально-науковому рівні.