У травні слухачі курсу «Ландшафтний дизайн» факультету лісового господарства Житомирського національного агроекологічного університету відвідали найбільший садовий центр Житомирщини «Корнеліс».

Розплідник «Корнеліс» заснований у 2002 році у с. Двірець Житомирського району. Із декількох соток розширився до 25 гектарів.

Розсадник розділений на дві частини: контейнерне поле – близько 3 га, на якому розміщені торговий майданчик, теплиці, ангари, два житлові будинки і офіс; та власне поля для вирощування рослин у ґрунті.

Для оптимізації робочого процесу й економії часу та коштів при розбудові розсадника створена зручна система доріг й розміщення контейнерів на полі.

Для ефективного використання фізичної сили працівників залучено трактори, навантажувачі, бури для копки ям під рослини.

Велика увага приділяється якості вирощеного матеріалу, а саме його підживленню, формовій обрізці та боротьбі з бур'янами та шкідниками.

Заради останнього на великому полі проводиться просапування та культивація до 15 разів на кожен сезон.

При пересадці у контейнери працівники розплідника кожен горщик зверху мульчують найдрібнішою корою, що не дає росту бур’янам у майбутньому, але пропускає вологу та утримує її в посушливих умовах, а також має презентабельний вигляд на полицях садових центрів.

Майбутні ландшафтні дизайнери познайомилися з Кейсом Ван Аалстом, директором розсадника та головою відділу продажу і закупок Арно Кортлевеном, який провів цікаву екскурсію територією розсадника та розповів про основні  принципи розмноження декоративного садивного матеріалу.

Сварог

Баннер Міністерство освіти і науки
України

Баннер Міністерство аграрної політики та продовольства україни