Зі студентами Житомирського національного агроекологічного університету 13 червня зустрілася лектор Надя Гесс від Фонду Роберта Боша, аби розповісти про «Досвід залучення студентів до управління в німецьких університетах».

Представив гостю проректор з науково-педагогічної роботи, соціального та гуманітарного розвитку ЖНАЕУ Іван Мартинчук, наголошуючи, що вже кілька місяців Надя проводить різноманітні інформаційні заходи у Міжнародному економіко-гуманітарному університеті ім. академіка Степана Дем’янчука в Рівному. Наразі розглядається можлива співпраця Наді Гесс із Житомирським національним агроекологічним університетом.

Лектор почала семінар зі знайомства з студентами агроуніверситету, а далі розповіла про структуру типових вищих навчальних закладів Німеччини і запропонувала порівняти її із вітчизняною.

Свою основну увагу Надя Гесс акцентувала на кількох питаннях:

• історичний розвиток форм залучення студентів до сьогодення в Німеччині;
  • форми залучення студентів до адміністрації університету в Німеччині;
  • неформальні форми залучення студентів університету в Німеччині.

У свою чергу, в агроуніверситеті Наді Гесс розповіли про органи студентського самоврядування – профком і студраду, а також їхню співпрацю із керівництвом ЖНАЕУ.

Співорганізатором семінару виступила кафедра комп’ютерних технологій і моделювання систем ЖНАЕУ, завідувач Юрій Бродський.