Більше 300 студентів із різних факультетів Житомирського національного агроекологічного університету літню виробничу практику пройдуть за кордоном.

Уже цими вихідними до Німеччини відправилося 150 студентів, а найближчим часом заплановані поїздки у США, Швецію, Швейцарію, Польщу і Данію.

Про це розповідає начальник відділу міжнародних зв’язків ЖНАЕУ Павло Поплавський.

Відзначає, що практика триватиме до середини серпня, а після її завершення студенти мають подати звіт  відповідно до своєї спеціальності. Їдуть агрономи, механіки, екологи, менеджери, інші.

Зможуть ближче познайомитися із Німеччиною під час поїздок та екскурсій, а ще працюватимуть на одному з кращих підприємств у Європі із вирощування полуниці. На виробництві використовують передові технології, краще обладнання, дотримуються усіх норм. Саме на прикладі такого підприємства студенти мають навчитися працювати за європейськими стандартами, а  після повернення в Україну використовувати набутий досвід і знання. Практика оплачується, але можливість поїхати за кордон влітку мають переважно студенти 2–3 курсів і ті, хто здобуває освіту за ОКР «Магістр».

Важливо, що до охочих є певні вимоги: середній бал успішності має бути 4.0 і вище. Крім цього, на практику беруть студентів із певними досягненнями в науковій чи спортивній сферах, активних у соціальному, культурному та громадському житті.

Співпраця із Німеччиною у Житомирському агроуніверситеті налагоджена з 2008 року, але ще з 1999 року в цьому напрямку почали працювати з Великобританією.

Кучевський Владислав навчається на факультеті екології і права, 3 курс. До Німеччини їде вперше. Разом з ним його одногрупники і друзі, тож переконаний, що працювати у такому колективі буде цікаво.

Хлопець роботи не боїться, адже, паралельно із навчанням, працював і в Житомирі. Відзначає, що наразі практика за кордоном – це можливість випробувати себе, набратися досвіду, побачити рівень життя і праці європейської країни, а разом з тим заробити певні кошти. Поряд з цим, Владислав переконує, що таку можливість мають далеко не усі студенти столичних вишів, а тим паче житомирських.

Павло Поплавський також додає, що студенти можуть і повторно їхати на практику протягом наступних років. Зокрема, цьогоріч серед 320 студентів таких аж 30%.

Сварог

Баннер Міністерство освіти і науки
України

Баннер Міністерство аграрної політики та продовольства україни