Як залучили майбутніх абітурієнтів навчатися у місцевих вищих навчальних закладах вирішували на засіданні ради ректорів ВНЗ ІІІ-ІV рівня акредитації 5 жовтня  2016 р. у Житомирі.

В обговоренні цього питання взяли участь голова Житомирської обласної ради Володимир Ширма, заступник голови облдержадміністрації Ярослав Лагута, керівники навчальних закладів, серед яких ректор Житомирського національного агроекологічного університету Олег Скидан.

Вони наголосили на тому, що випускники шкіл області, особливо  Житомира, надають перевагу вищим навчальним закладам інших областей, або навіть виїжджають навчатися за кордон.  Тож основне завдання наразі – знайти спосіб зацікавити абітурієнтів, показати переваги і перспективи навчання у ВНЗ свого регіону.

Ректор ЖНАЕУ Олег Скидан відзначає, що викладачі і співробітники агроуніверситету проводять профорієнтаційні зустрічі із старшокласниками у районах Житомирської області, презентують факультети і спеціальності, окреслюють ринок праці, де у  майбутньому  будуть працевлаштовуватися випускники навчального закладу.

Познайомитися ближче із агроуніверситетом у Житомирі школярі можуть ще й у період підготовчих курсів чи підготовки до ЗНО.

Разом з тим, у ЖНАЕУ налагоджують співпрацю із підприємствами та компаніями  Житомира та області, аби студенти могли там стажуватися, проходити практику і влаштовуватися на роботу. У рамках цього навчальні програми агроекологічного університету узгоджуються з  потенційними роботодавцями.

Також на засіданні ради ректорів обговорили питання створення наукового консорціуму вищих навчальних закладів Житомирщини та ситуацію на ринку праці.

За результатами засідання вирішено внести пропозиції щодо зміни правил та умов прийому під час наступної вступної кампанії, налагодити тісну співпрацю зі школами для популяризації навчання саме у  місцевих вишах, а також співпрацювати з бізнес-структурами, аби студенти мали можливість проходити практику з подальшим працевлаштуванням.