17, 18, 19 серпня 2016 р. у рамках реалізації проекту «Створення на Житомирщині навчально-мистецького туристично-інформаційного центру «Дивосвіт Трипілля» відбувся науково-презентаційний тур для науковців Житомирської області, в якому, разом з іншими представниками, активну участь брали доцент Блажкевич Тамара Петрівна – член Спілки сприяння розвитку сільського зеленого туризму в Україні та Якубовська Людмила Вацлавівна – член Національної спілки журналістів України. Проект впроваджується за кошти гранту Президента України для обдарованої молоді на 2016 рік, з метою реалізації значущих творчих проектів у соціальній та гуманітарній сферах (указ Президента України № 55/2016).

Протягом 17 серпня було відвідано експозиції п’яти музеїв: 1) м. Київ – Національний науково-природничий музей НАН України; 2) с. Трипілля Обухівського району – Київський обласний археологічний музей; 3) с. Халеп’я – музей Вікентія Хвойки; 4) м. Ржищів – Ржищівський археолого-краєзнавчий музей. Трипільський сквер; 5) музей державного історико-культурного заповідника “Трипільська культура”.

18 серпня було відвідано місця археологічних розкопок трипільської культури, що досліджується та нараховує 7 тисяч років, в т. ч. 5 тис. років до нашої ери. Операторами проводилися фото-, відео зйомки для створення наукового фільму. Відбулися цікаві зустрічі з науковими дослідниками з Німеччини, які за допомогою спецприладів визначали на полях місця давніх трипільських поселень, а також зустріч із професором Відейком Михайлом Юрійовичем (університет Грінченка), який 35 років працює з Трипільською культурою, людиною, що знає найбільше таємниць Трипілля, адже в українській землі лежать і досі мільйони нерозкопаних пам’яток. Радянська влада, як і царська влада в 19 столітті, не могла допустити, щоб український народ мав у своїх історичних здобутках таку красномовну сторінку, як Трипільська культура.

19 серпня представники туру відвідали Національний парк “Софіївка” (м. Умань Черкаської області).

Для науковців ЖНАЕУ такі науково-презентаційні трипільські тури, а також для студентів екологічного факультету та студентів нової спеціальності «Туризм» є досить важливими, оскільки вказані дослідження будуть продовжуватися у майбутньому і з’явиться можливість не лише написання дипломних робіт, а й проходження виробничих практик, організації додаткових курсів з вивчення трипільської культури, участі у нових проектах.

Прес-служба університету