В рамках проведення ознайомлення з професійним спрямуванням студентів факультету інженерії та енергетики було проведено навчальну екскурсію на Житомирський бронетанковий завод, де студенти-першокурсники мали змогу ознайомитися з наявністю рухомого складу підприємства та конструктивними особливостями танків.

Державне підприємство «Житомирський бронетанковий завод» входить до Державного концерну «Укроборонпром», у складі якого виконує замовлення Міністерства оборони України та іноземних замовників. Це підприємство є одним з найбільших та найдавніших в промисловій галузі Житомирської області. На підприємстві налагоджено замкнений цикл ремонту 18 типів машин, серед яких БМП, БТР, БРДМ, БМД і БТР-Д різних модифікацій. Крім цього, завод виробляє продукцію народногосподарського призначення, серед яких теплогенератори, плуги, а також здійснює капітальний ремонт двигунів сільськогосподарської техніки тощо.

В процесі проведення заходу студенти пройшли інструктаж з техніки безпеки, ознайомились з процесом конструювання спецтехніки, а також – з процесом зварювання, плавлення, точіння, фрезерування, монтажем електроапаратури.

Приємний той факт, що в кожному цеху зустрічали випускників нашого університету, які нині працюють на заводі.

Поїздка виявилася дуже пізнавальною: зокрема, студенти побували в музеї заводу, дізналися, що Житомирський бронетанковий ремонтний завод спеціалізується на проведенні капітальних ремонтів і модернізації танків, танкових двигунів, а також подивилися моделі танків, що знаходяться на базі заводу. Крім того, на цьому заводі розроблюється та впроваджується сучасна бойова техніка для української армії.

Враження були незабутні.

О. М. Вознюк

(відділ соціального та гуманітарного розвитку)