У Житомирській обласній раді  21 липня відбулася  п’ята сесія сьомого скликання, під час якої депутати  підтримали створення комунальної установи «Поліський аграрний ресурсний центр», який не передбачає фінансування з обласного бюджету, а розглядається лише як  юридичний механізм підтримки  Житомирського національного агроекологічного університету.

Також на сесії проголосували за прийняття «Програми розвитку агропромислового комплексу Житомирської області на 2016–2020 роки».

«Рішенням  обласної ради від 21.07.16 № 284 затверджено «Програму розвитку агропромислового комплексу Житомирської області на 2016–2020 роки».  Саме за ініціативи  нашого навчального закладу  до  цієї Програми було включено окремий розділ «Органічне виробництво», – відзначає ректор Житомирського національного агроекологічного університету Олег Скидан. –  Протягом 2016–2020 років на фінансову підтримку господарюючим суб’єктам у сфері органічного виробництва для компенсації витрат на сертифікацію  може бути виділено 6,9 млн грн, що дозволить суттєво стимулювати розвиток органічного виробництва в області. Таким чином, Житомирщина визначила органічне виробництво одним із ключових пріоритетів регіональної аграрної політики. У комплексі це сприятиме зростанню доходів та підвищенню конкурентоспроможності господарств, зменшенню витрат виробництва, скороченню природоохоронних виплат, підтримці малого та середнього бізнесу, вдосконаленню зворотного зв’язку між виробниками і споживачами, розбудові сільських територій та розвитку місцевих громад, поліпшенню іміджу області та інвестиційного клімату в регіоні, інтеграції Житомирщини в міжнародний органічний ринок».

У Житомирській області  органічним виробництвом вже займаються аграрні підприємства:

ТОВ «Агровест груп» (злакові трави, кукурудза, пшениця озима, горох польовий (пелюшка), вика, овес, просо, люцерна, пшениця спельта, жито озиме. У тваринництві – телиці між 1–2 роками, телята до 1 року, молоко коров’яче сире незбиране);

СФГ «ВЕСТ» (овочі: кабачки, баклажани, редька дайкон, помідори, огірки, картопля, морква червона, буряки столові,  цибуля, цибуля порей, рукола, петрушка, м’ята перцева, салат, базилік);

ТОВ «Беррі-Агро» (чорниця, чорниця заморожена);

реалізовується повноцінна модель екосистеми, що поєднує органічне землеробство і органічне тваринництво – вирощування великої рогатої худоби, виробництво молока і м’яса. Це цілісна система господарювання та виробництва харчових продуктів;

– Товариство «Полісся Інвест», спеціалізується на розведенні птахів (гусей, качок, фазанів та цесарок) і овець.

Впровадження Програми матиме також переваги і  для навколишнього природного середовища: збереження біологічного та ландшафтного різноманіття, генофонду рослин, а також якості та функцій ґрунтів та водних екосистем; мінімізація екологічних ризиків; стабілізація стану земельних ресурсів та їх відтворення; залучення новітніх екологічних технологій; зменшення забруднення від сільськогосподарського виробництва, особливо водних систем.

Нагадаємо, що Житомирський національний агроекологічний університет бере участь у Німецько-Українському проекті, який передбачає співпрацю в галузі органічного землеробства, на базі ЖНАЕУ функціонує  Поліський центр органічного виробництва «Полісся Органік», органік школа, проводиться Міжнародна  науково-практична конференція створення  «Органічне виробництво та продовольча безпека»,  ярмарок органічної продукції, на 7 факультетах впроваджено курс «Органічне виробництво», ведеться наукова робота, видаються довідники і посібники на цю тематику тощо.

Наукові конференції

Сварог

Баннер Міністерство освіти і науки
України