Представники служби наукових досліджень та інноваційного розвитку Житомирського національного агроекологічного університету взяли участь у науково-практичному семінарі «Участь науково-педагогічних працівників ВНЗ України в конкурсах рамкової програми ЄС «Горизонт 2020», що проходив на базі НУБіП України у Києві.

«Цей інформаційний день – перший, всього ж до кінця 2016 року їх заплановано чотири. Сподіваємося, що це принесе позитивні результати у вигляді грантів на фінансування вже наступного року», – відзначають у службі наукових досліджень та інноваційного розвитку ЖНАЕУ.

Учасників семінару привітав ректор університету Станіслав Ніколаєнко, який поінформував, що на базі НУБіП створений контактний пункт програми «Горизонт 2020», передбачено і функціонування регіонального контактного пункту.

Необхідно зазначити, що у 2015 році Україна стала асоційованим членом Рамкової програми Європейського Союзу з досліджень та інновацій «Горизонт 2020». Дане членство надало українським учасникам рівноправний статус з європейськими партнерами, а також відкрило можливості впливу на формування змісту Програми. «Горизонт 2020» – це найбільша програма Європейського Союзу з фінансування науки та інновацій із загальним бюджетом близько 80 млрд євро, розрахована на 2014–2020 роки.

Програма сконцентрована на досягненні трьох головних завдань:

-  зробити Європу привабливим місцем для першокласних науковців;

- сприяти розвитку інноваційності та конкурентоспроможності європейської промисловості і бізнесу;

- за допомогою науки вирішувати найбільш гострі питання сучасного європейського суспільства.

Відповідно до цих завдань, Програма «Горизонт 2020» поділена на три основні напрямки:

- передова наука, яка є відкритою для високоякісних індивідуальних та командних дослідницьких проектів в усіх галузях знань, включаючи гуманітарні;

- лідерство у галузях промисловості, в яких фінансується розробка нових технологій і матеріалів, включно з ICT та космічні дослідження; крім того, в межах цього напряму доступні фінансові інструменти для впровадження інновацій у малому та середньому бізнесі;

- суспільні виклики, з широким спектром дослідницьких проектів від поліпшення якості транспорту, їжі, системи охорони здоров’я та безпеки до питань європейської ідентичності і культурної спадщини.

Науковці Житомирського національного агроекологічного університету мають нагоду долучитися до роботи загальнонаціонального контактного пункту, який курує роботу всіх навчальних закладів, пов’язану з отриманням грантів у рамках програми ЄС «Горизонт 2020».

Сварог

Баннер Міністерство освіти і науки
України

Баннер Міністерство аграрної політики та продовольства україни