Ректор Житомирського національного агроекологічного університету Олег Скидан та проректор із науково-педагогічної роботи, соціального та гуманітарного розвитку Іван Мартинчук взяли участь у роботі круглого столу «Органічне виробництво – пріоритетний напрямок аграрного сектора України», що проводився 8 червня у Києві, у рамках  Міжнародної агропромислової виставки «АГРО-2016» та спеціалізованої виставки «ORGANIC-2016».

Учасників зустрічі, серед яких представники влади різних рівнів, підприємці, науковці, аграрії, вітав Перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Ярослав Краснопольський, його колеги з ВРУ та Київської ОДА.

Ректор ЖНАЕУ Олег Скидан у своєму виступі «Формування системи підготовки кадрів для органічного агровиробництва» розповів: «Дійсно, питання розвитку органічного виробництва тісно пов’язане з підготовкою кадрів. Чотири роки тому Житомирський агроекологічний університет визначив пріоритети  своєї діяльності, де одне з провідних місць  займає саме ця тема. За ці чотири роки, завдяки підтримці Федерації органічного руху України, співпраці з нашими партнерами і виробниками органічної продукції, ми досягли значного прогресу, – зауважив ректор ЖНАЕУ Олег Скидан. – Щорічно на базі університету проводиться Міжнародна науково-практична конференція «Органічне виробництво і продовольча безпека». Але це не просто виступи науковців, а саме обговорення актуальних  проблем  у зазначеній сфері. У структурі університету створено Поліський центр органічного виробництва, метою діяльності якого є стимулювання розвитку органічного виробництва в регіоні та сприяння на цій основі реалізації завдань щодо забезпечення сталого розвитку сільських територій, відтворення родючості ґрунтів та збереження навколишнього середовища, забезпечення споживчого ринку здоровою якісною продукцією, поліпшення іміджу регіону як виробника високоякісної органічної продукції та забезпечення продовольчої безпеки держави. Міжнародною сертифікаційною компанією Peterson Control Union сертифіковано за стандартами ЄС у сфері органічного виробництва частину  дослідного поля університету, що відкриває широкі можливості для адаптації передових світових технологій у даній галузі. На факультетах університету введено навчальну дисципліну «Органічне виробництво», розробляються інформаційні матеріали, проводяться семінари, конференції. Розуміємо, що до вирішення цих питань потрібно підходити комплексно. Тому, за ініціативи та при безпосередній участі університету, розроблено проект доповнення до «Програми розвитку агропромислового комплексу Житомирської області на 2016–2020 роки», куди включено окремий розділ «Органічне виробництво». Свого часу  Житомирська область стала першою в Україні, яка на рівні обласної програми підтвердила важливість та необхідність розвитку органічного виробництва, що дало  регіону потенційно унікальну можливість стати лідером розвитку органічного виробництва в Україні. У перспективі Житомирщина  може отримати шанс відкрити першу в Україні сертифіковану лабораторію для органічного виробництва.  Нещодавно була підписана угода щодо реалізації проекту «Німецько-українська співпраця в галузі органічного землеробства», який протягом трьох років буде  впроваджуватися саме на базі Житомирського національного агроекологічного університету та ПП «Галекс-Агро». Проект передбачає підвищення кваліфікації і консультування викладацького складу українських вищих навчальних закладів і коледжів, а також держслужбовців аграрного сектора України та спеціалістів і керівників у сфері органічного сільського господарства. У рамках швейцарсько-українського проекту «Розвиток органічного ринку в Україні»  ми провели обласний форум,  під час якого товаровиробники мали можливість ознайомитися з органічним виробництвом. У заході взяли участь фахівці з Чехії, міжнародного сертифікаційного органу «Органік стандарт», науковці. Усвідомлюючи необхідність об’єднання зусиль заради вирішення екологічних проблем, які існують у державі, 17 навчальних закладів, наукових установ та підприємств екологічного спрямування Полісся України (Житомирська, Рівненська, Волинська та Чернігівська області), за ініціативи ЖНАЕУ, наприкінці квітня підписали угоду про створення Поліського екологічного кластера. У своїй діяльності ми так само приділятимемо значну увагу саме органічному виробництву».

Відзначимо, що мета круглого столу «Органічне виробництво – пріоритетний напрямок аграрного сектора України» – обмін передовим досвідом розвитку органічного виробництва, переробки, реалізації; практичні рекомендації від провідних експертів щодо впровадження органічного господарювання; висвітлення питань законодавчого забезпечення розвитку вітчизняного органічного сектора, а також державного контролю.