Цьогоріч у Житомирському національному агроекологічному університеті презентували власний проект еколого-рекреаційного комплексу «Відродження», який планують реалізовувати на базі Ботанічного саду.

Це буде унікальний комплекс – місце відпочинку житомирян, рекреаційна зона, там будуть спортивні майданчики,  кафе, атракціони, бесідки, гойдалки, літній кінотеатр, пасіка, теплиці, ферма, фонтан, ставок, розарій, оглядовий майданчик, декоративні зелені насадження (більше 90 видів рослин) тощо. Уся територія «Відродження» – понад 11 га.

Забезпечуватиме живленням комплекс «Відродження» власний Центр відновлювальної енергетики  – сучасна твердопаливна котельня, комплекс сонячних батарей, біодизельна установка та біодизельний електрогенератор, а ще мають намір встановити там станцію для заправки електромобілів.

Поки робота над впровадженням проекту триває, 20 грудня на території ЖНАЕУ вже відбулося відкриття першої в Житомирській області трекерної енергоустановки для сонячних батерей.

Вона якраз споруджена у рамках створення екологорекреаційного комплексу «Відродження».

Ректор Житомирського національного агроекологічного університету Олег Скидан повідомляє, що усе необхідне обладнання було закуплено, передано та встановлено за підтримки благодійників.

Установка уже працює, генеруючи чисту електроенергію, що надходить у загальну мережу за так званим «зеленим тарифом». Фактично агроуніверситет виробляє власну електроенергію. Важливо, що система управління автоматично слідкує за напрямом сонця і повертає платформу з сонячними панелями перпендикулярно до сонячних променів, забезпечуючи максимальну потужність установки.

«Ідея  такої установки у нас була  давно. У Житомирському національному агроекологічному університеті вже 5-й рік готують фахівців енергетики. Для студентів має бути хороша практична база. Дана установка поки використовуватиметься у навчальних та наукових цілях,  а також для популяризації впровадження нових технологій отримання електроенергії. Ми  також запустили твердопаливну котельню, у планах – вітрова станція. Хочу наголосити, що сьогоднішня подія – відкриття  трекерної установки для сонячних батарей – дуже важлива. Не кожен навчальний заклад в країні такого спрямування може собі це дозволити, тому ми вдячні за підтримку ПАТ ЕК «Житомиробленерго» та Інспекції Держенергонагляду у Житомирській області», – наголосив ректор ЖНАЕУ Олег Скидан.

За кілька місяців відповідна установка вже виробила 27 000 кВт енергії.   Електричну енергію постійного струму від сонячних батарей в електричну енергію змінного струму перетворюють завдяки спеціальному пристрою –  інвертору. Його потужність  – 25 кВт, нині використовується неповністю, тому у ЖНАЕУ мають невдовзі встановити ще сонячні  батареї. Загальна енергопотужність нинішніх – 9 кВт.

Начальник інспекції Держенергонагляду у Житомирській області  Володимир Лушкін, який також очолює кафедру «Електрифікації, автоматизації виробництва та інженерної екології» на факультеті інженерії та енергетики ЖНАЕУ, відзначає, що установка допомагатиме вчити студентів працювати на таких спорудах, проектувати і монтувати їх. За рік в агроуніверситеті матимуть фахівців із практичним досвідом, які зможуть працювати у відповідній сфері.

«Ця установка працює у світлу частину доби. Тобто, поки ми з вами тут розмовляємо, вона вже працює, дає електроенергію, – каже Володимир Лушкін. – Це насправді вигідний проект, але ми використовуватимемо установку в навчально-практичних цілях. З однієї сторони  – ми навчатимемо студентів, а з іншої – викликатимемо інтерес до цієї теми у інших, адже сонячна енергія – це майбутнє країни і світу».

Сварог

Баннер Міністерство освіти і науки
України

Баннер Міністерство аграрної політики та продовольства україни