Цієї п’ятниці (23 жовтня) у Житомирському національному агроекологічному університеті о 13 годині у 55 аудиторії відбудеться презентація проекту зі створення нового парку культури і відпочинку «Відродження». Про це кореспондентам «ЖИТОМИР.today» розповів ректор Житомирського агроекологічного університету Олег Скидан

«Місць для відпочинку і проведення дозвілля у природних умовах житомиряни, по суті, не мають. Лише парк імені Юрія Гагаріна. Тому ми вирішили обладнати новий парку на території ботнічного саду, площа якого становить 35,4 га», – сказав він.

Понад 10 га зі згаданої площі займає плодовий сад, який став предметом суперечок протягом останніх років. Цю територію влада за часів губернатора Рижука хотіла забрати у ЖНАЕУ, щоб звести там «Епіцентр». Хоча всі усвідомлювали небезпеку таких дій для екології міста. У листопаді ж минулого року судова тяганина з цього приводу нарешті завершилася.

«У Рівненському господарському суді нам вдалося відстояти повернення 5,4 га. Але зараз треба привести цю територію у статус природо-заповідного фонду», – уточнив Скидан.

Пришвидшити цей процес можна завдяки створенню зон відпочинку, які будуть у новому парку, а також наявності на території ботсаду сотні різних видів рослин, які «прив’язувалися» до певних типів ґрунтів.

«Ця територія оточена чотирма вулицями, тому забезпечена хороша інфраструктура. Плануємо створити кілька водних об’єктів. Але зважаючи на проходження поруч трамвайних ліній, мусимо дочекатися дозволу. Також у цьому парку передбачені природо-заповідний і спортивний блоки з велосипедною доріжкою і майданчиком для паркуру. Серед елементів культурно-відпочинкового значення будуть природний фонтан із туй, альтанки, дитячий майданчик із літнім кафе, а також кіоски, де продаватиметься молочна продукція з ферми та саджанці. Крім того, як патріотичний елемент плануємо встановити металевий тризуб, який навесні та влітку буде обплітатися рослинами», – розповів ректор вишу, наглядно продемонструвавши все на макеті.

Деякі елементи, що ввійдуть до нового культурно-відпочинкового комплексу, вже є у ботанічному саду. Це, зокрема, теплиці, кінологічний центр, ветеринарна клініка, пасіка і конюшні, де працівники фонду «Берегиня Полісся»лікують дітей іпотерапією.

Відтак, проект має екологічне, соціальне, виховне і навіть економічне значення. Але втілення його, знову ж, залежить від фінансування.

«Зараз підготовлено проект меморандуму з міською радою про його спільну реалізацію, а також звернення до міжнародних фінансових організацій. Тому що вони, як правило, фінансують проекти, які мають соціальне значення. Наш же проект узагальнює всі ефекти поліпшення життя міста», – пояснив ректор університету.

При цьому розробники проекту розраховують на поєднання різних джерел фінансування. Так, другий варіант можливий за участю керівників місцевих підприємств. Зі слів Скидана, їм пропонуватимуть певні ділянки, які вони будуть облаштовувати за власний кошт. Це забезпечить соціальну відповідальність бізнесу, а підприємці матимуть ще й гарну рекламу рекламу на роки.

Остаточно з фінансуванням вдасться визначитися до кінця осені. А вже навесні працівники агроуніверситету планують розпочати у ботанічному саду необхідні роботи з будівництва й облаштування парку.

Нагадаємо, у серпні ЖНАЕУ отримав від випускника пернатий подарунок – страуса родини Ему, котрий стане одним із перших мешканців міні-зоопарку.

Джерело: http://zhitomir.today

Сварог

Баннер Міністерство освіти і науки
України