На запрошення Посла Федеративної Республіки Німеччини в Україні Крістофа Вайля 17 травня ректор Житомирського національного агроекологічного університету Олег Скидан відвідав «Вечір німецького сільського господарства» у Києві.

Відповідний захід організували з нагоди відкриття німецько-українського Аграрного демонстраційного і навчального центру, а також проекту «Надання консультацій Україні з питань аграрної політики».

За словами Олега Скидана, під час цієї зустрічі вдалося поспілкуватися з іноземними колегами та обговорити пропозиції щодо подальшої співпраці.

Ректор ЖНАЕУ також взяв участь і у відкритті самого німецько-українського Аграрного демонстраційного та навчального центру 18 травня  у смт. Дослідницьке Київської області.

У даному центрі сконцентрована найновіша техніка та  передові технології, які використовуються у сільському господарстві. Тут викладачі українських аграрних вишів проходитимуть курси з підвищення кваліфікації, а студенти матимуть змогу попрактикуватися і отримати необхідні навики. Курси розраховані за двома спеціальностями – «інженери» та «агрономи».

У центрі зібрана аграрна техніка з усього світу. Інвестиції, які вклала Німеччина у даний заклад, до 2018 року становлять 1,6 млн  доларів.

У рамках зібрання Перший заступник Міністра освіти і науки України Совсун І. Р., заступник   Міністра аграрної політики та продовольства України з питань європейської інтеграції Рутицька  В. В. та Парламентський Статс-секретар Федерального міністерства продовольства і сільського господарства  Німеччини Петер Блезер  підписали угоду щодо реалізації проекту «Німецько-Українська співпраця в галузі органічного землеробства».

Важливо, що даний проект протягом трьох років буде  впроваджуватися на базі Житомирського національного агроекологічного університету та ПП «Галекс-Агро».

Мета проекту – підвищення кваліфікації і консультування викладацького складу українських вищих навчальних закладів і коледжів, а також держслужбовців аграрного сектора України та спеціалістів і керівників у сфері органічного сільського господарства.

Зокрема, серед першочергових заходів вже визначили наступні:

а) підвищення кваліфікації існуючих біопідприємств, щоб вони могли розширити спектр своїх процесів виробництва, а також покращити якість і економічність продукції (передусім середні і менші підприємства)

б) співробітники регіональних аграрних правлінь і керівники підприємств, які зацікавлені у переході до екологічного землеробства, отримують вступний курс в екологічне сільське господарство.
в) Доценти професійних навчальних закладів (коледжів) та університетів, а також приватні керівники консультаційних служб мають можливість пройти курси для поглиблення їхніх фахових знань з екологічного землеробства.