На території технологічного факультету Житомирського національного агроекологічного університету 25 червня влаштували святкування Дня кінолога. На захід запросили не лише власників чотирилапих друзів, але й усіх охочих мешканців та гостей міста. Особливий інтерес виступи кінологів викликали у наймолодших відвідувачів.

Такий захід, за словами ректора ЖНАЕУ Олега Скидана, в університеті проводиться  вперше, але планують зробити його традиційним, тим паче потенціал і бажання для цього  -  великі.

«Ми вже маємо певні напрацювання і досягнення, якими готові поділитися. Деякі з них вже було продемонстровано під час нещодавнього відзначення Дня народження університету в Ботанічному саду. У Житомирському національному агроекологічному університеті діє навчально-дослідна лабораторія кінології і гурток «Кінолог», де з собаками працюють студенти і викладачі. Крім цього,  ми успішно впроваджуємо благодійний Канадсько-Український проект «Друг Героя», в рамках якого відбувається підготовка і тестування тварин для подальшої роботи та реабілітації учасників АТО. Наша собачка породи «лабрадор» – Санта, з якою займається викладач кафедри мікробіології, фармакології та епізоотології ЖНАЕУ Рибачук Жанна, тестування пройшла і вже було проведено кілька сеансів та зустрічей з учасниками АТО у військових госпіталях області. Нині ми зібрали на одному майданчику кінологів з різних сфер – прикордонники, поліцейські, спортсмени любителі, студенти. Вони показують вміння своїх вихованців.  За цим спостерігають багато відвідувачів, які  прийшли зі своїми тваринами або мають їх вдома чи планують обзавестися. Власне, для них ми підготували виставку різноманітної літератури про основи дресирування собак, ярмарок кінологічної амуніції та кормів для собак, а також із вересня запрошуємо на відповідні курси, що проводитимуться в агроуніверситеті».

Відвідали День кінолога  проректор з наукової роботи та інноваційного розвитку Людмила Романчук, проректор з питань економічного розвитку та безпеки Юрій Демяненко, проректор з науково-педагогiчної роботи, соцiального та гуманiтарного розвитку Іван Мартинчук, студенти, викладачі і співробітники ЖНАЕУ разом зі своїми рідними й друзями.

Ідею агроуніверситету відзначити разом професійне свято підтримала кінологічна служба Житомирського прикордонного загону,  кінологічний центр ГУ Нацполіції в Житомирській області, студенти і викладачі гуртка «Кінолог»  ЖНАЕУ, представники кінологічної спілки України, розплідник «Замкова гора», кінолог-любитель В’ячеслав Крученюк та інші. Вони продемонстрували професійні навики і вміння своїх собак, а також відбувся парад собак-чемпіонів.

Подяки та сувенірну продукцію – чашки із логотипом Дня кінолога – учасникам заходу вручали ректор ЖНАЕУ Олег Скидан та декан технологічного факультету Михайло Кривий.

Для присутніх студенти агроуніверситету підготували концертну програму, а малеча могла повідгадувати тематичні загадки, розповісти вірші про собак і отримати подарунки.