Допомога у підготовці законопроектів та інших нормативно-правових актів, а також інформаційних та аналітичних матеріалів, написання звітів із проблематики чинного та проектного законодавства, зустрічі, спілкування, семінари й тренінги – саме це передбачає стажування у Верховній Раді України, про яке 7 червня студентам Житомирського національного агроекологічного університету розповідали асистент ГО «Ліга інтернів» Юлія Телешова та інтерн Програми, депутат міськради Ірина Ярмоленко.

Гостей, під час зустрічі, представив ректор ЖНАЕУ Олег Скидан, наголошуючи, що  студенти й аспіранти агроуніверситету мають реальну можливість потрапити до ВРУ, Адміністрації Президента  чи Кабміну, де протягом 8 місяців пройти безкоштовне  стажування. Важливо, що інтерни не лише отримують корисні знання, навички, знайомства, але й  шанс працевлаштуватися в цих органах влади.

ГО «Ліга інтернів», крім Програм стажування, також реалізовує низку цікавих для студентів агроуніверситету проектів – «Школа молодого агрополітика», моделювання роботи ВРУ «Ліга молодих парламентарів» тощо.

Мета Програми стажування, повідомила Юлія Телешова, надати молодим громадянам України можливість узяти безпосередню участь у законодавчому процесі, набути досвіду роботи в єдиному законодавчому органі країни і, таким чином, створити передумови для їх подальшого професійного зростання й успішної суспільно-політичної діяльності.

Учасники Програми – інтерни – протягом 8 місяців (з листопада) проходять безкоштовне стажування в секретаріатах комітетів, підрозділах Апарату ВРУ, Європейському центрі інформаційної підтримки ВРУ, офісі Уповноваженого ВРУ з прав людини. Протягом періоду стажування інтерни співпрацюють із постійними працівниками зазначених підрозділів, помічниками-консультантами народних депутатів України, народними депутатами України.

У рамках Програми передбачено:

– стажування – інтерни беруть участь у роботі над законопроектами, знайомляться з документообігом Верховної Ради та центральних органів виконавчої влади, виконують аналітичну та офісну роботи;

– навчання – інтерни вивчають курси з аналізу державної політики, гендерної політики, техніки законотворення та нормотворення, регламент, дипломатичний протокол, ораторське мистецтво тощо;

– розвиток потенціалу лідерства – щотижня для інтернів проводяться зустрічі із відомими політичними та громадськими діячами України, іноземними експертами, представниками у сфері бізнесу та культури;

–дозвілля – програма організовує культурно-просвітницькі заходи для учасників стажування.

Форми стажування:

а) повний день – розрахована як на тих, хто проживає поза межами Києва, так і на мешканців столиці. Інтерни зайняті щодня з 9.00 до 18.00, тому студентам і аспірантам рекомендується перейти на навчання за індивідуальним графіком;

б) неповний день – розрахована на мешканців Києва або інших міст, які навчаються у Києві. Інтерни зайняті у Програмі не менше чотирьох годин щодня. Програма не передбачає відсутність інтернів під час сесій.

Конкурсний відбір здійснюється у 2 тури:

– конкурс анкет;

– індивідуальна співбесіда з відібраними кандидатами та, за необхідності, перевірка рівня володіння іноземними мовами.

Кандидат на участь у Програмі повинен відповідати таким вимогам:

– бути громадянином України;

– вільно володіти українською мовою;

– володіти іноземною мовою на рівні, достатньому для виконання завдань у підрозділі стажування;

– мати базову вищу освіту (освітньо-кваліфікаційний рівень «Бакалавр») та бути академічно успішним;

– мати досвід роботи з найбільш поширеним програмним забезпеченням ПК;

– мати активну громадську позицію і брати участь у громадській діяльності;

– бути віком до 29 років;

– не бути учасником Програми в минулому;

– не бути штатним/позаштатним помічником-консультантом народного депутата

України або штатним/позаштатним працівником Апарату Верховної Ради України, відповідного центрального органу виконавчої влади. За двадцять років існування Програми стажування близько 1500 молодих фахівців у галузях права, політології, економіки, фінансів тощо пройшли стажування у комітетах Верховної Ради та управліннях її апарату, інших органах державної влади.