Пріоритетність ЖНАЕУ:

  1. Єдиний на Житомирщині університет, який має статус національного, що дає право здійснювати підготовку фахівців з вищою освітою за власними освітніми програмами; формувати на своїй базі інноваційні структури різних типів (наукові та технологічні парки, бізнес-інкубатори, інноваційні малі підприємства тощо).
  2. Найбільший в Україні університет екологічного профілю, що готує унікальних фахівців, які потрібні державним структурам і контролюючим органам; організаціям і фірмам, які здійснюють екологічну експертизу і аудит; кожному великому підприємству.
  3. Проводиться підготовка кваліфікованих кадрів для 77% галузей економіки регіону (сільське та лісове господарство; промисловість; будівництво; торгівля; фінансова і страхова діяльність та ін.), органів виконавчої влади і місцевого самоврядування.
  4. Щорічно зарубіжну виробничу практику і стажування проходять сотні студентів університету (Німеччина, Данія, Нідерланди, Швейцарія, США та ін.).
  5. Унікальна інфраструктурна база: ботанічний сад, дослідне поле, клініка ветеринарної медицини, тваринницька ферма, пасіка; лабораторії кінології, екології лісу, геодезії та землеустрою, грунтів та мінералів; Центри відновлюваної енергетики і органічного виробництва та ін.
  6. Активне та цікаве студентське життя. Широкі можливості для розвитку творчих (народний аматорський духовий оркестр, ансамбль барабанщиць; народний аматорський студентський хор; народний аматорський театральний колектив «Мельпомена»; танцювальний колектив; гурток естрадного співу та гурток спортивно-бального танцю) і спортивних (два спортивних зали, зал силових тренажерів, настільного тенісу, боротьби, боксу, шейпінгу, відкритий спортивний майданчик з штучним покриттям для гри у мініфутбол) здібностей.
  7. 100% поселення у гуртожитках (5 гуртожитків) та доступне харчування (4 їдальні, 5 буфетів, 2 кафе).