Рижук Сергій Миколайович

Рижук Сергій Миколайович – голова Житомирської обласної державної адміністрації (9 березня 2010 — 2 березня 2014)

 

Народився 20 січня 1950 року в смт. Чуднів Житомирської області. У 1975 рік закінчив Житомирський сільськогосподарський інститут, спеціальність: економіст-організатор.

З 1976 року – економіст колгоспу ім. Островського Чуднівського району Житомирської обл. 1968 по 1970 рік – служба у лавах Радянської Армії. З 1976 по 1979 рік – інструктор Житомирського обкому Компартії України. З 1979 по 1983 рік – другий та перший секретар Житомирського обкому ЛКСМ України. З 1983 по 1986 рік – перший секретар Ємільчинського райкому КПУ. З 1986 по 1987 рік – інспектор ЦК КПУ. З 1987 по 1991 рік – перший заступник завідуючого сільськогосподарським відділом ЦК КПУ. З 1991 по 1992 рік – заступник начальника управління Міністерства сільського господарства України. З 1992 по 1996 рік – директор асоціації агропромислових формувань «Украгроформ». З 1996 по 1997 рік – помічник Президента України.

З 1997 по 2000 рік – заступник Міністра агропромислового комплексу України. З 2001 по 2002 рік – Державний секретар Міністерства аграрної політики України, з 2002 по 2004 рік – Міністр аграрної політики України. З 2004 по 2005 рік – голова Житомирської облдержадміністрації. З 2005 по 2006 рік – заступник директора наукової бібліотеки Української академії аграрних наук.

25.05.2006 – 23.11.2007 – народний депутат України (5 скликання). З 23.11.2007 – народний депутат України (6 скликання). З 2006 року – голова асоціації «Украгроліс».

Доктор сільськогосподарських наук, професор, член-кореспондент Національної академії аграрних наук України. Заслужений працівник сільського господарства України. Нагороджений орденами «За заслуги» III та II ступенів, відзнакою Міністерства аграрної політики України «Знак пошани». Член Партії Регіонів.