Спеціалізована навчально-дослідна лабораторія кінології та фелінології заснована у 1995 році, яка була структурним підрозділом технологічного факультету. З 1.02.2012 року лабораторія кінології та фелінології була переведена у склад факультету ветеринарної медицини кафедри мікробіології, вірусології та епізоотології. Очолив її інструктор службового собаківництва з більше ніж тридцятирічним досвідом роботи – Лойко Володимир Іванович. В процесі роботи було придбано нове поголів’я собак. В даний час у лабораторії утримуються собаки порід німецька і кавказька вівчарки, туркменський алабай, західно-сибірська лайка, московська сторожова.

Технологічним факультетом організовано чергування студентів 3−4 курсів спеціалізації кінології, що дозволяє на практиці засвоювати отримані теоретичні знання. На її базі проводять заняття студентам факультету ветеринарної медицини спеціалізації «Хвороби дрібних тварин», що забезпечує краще засвоєння матеріалу та підвищувати рівень навчання студентів.

Науково-дослідна лабораторія кінології та фелінології є структурним підрозділом кафедри мікробіології, вірусології та епізоотології тому велику роль у діяльності навчально-дослідної лабораторії приймають участь викладачі вищеназваної кафедри та студенти факультету ветеринарної медицини.

На базі навчально-дослідної лабораторії організовано гурток щодо освоєння правил годівлі, утримання і дресури собак. Щоденно студенти-гуртківці у позаурочний час займаються із закріпленими за ними собаками, приймають участь у благоустрої території та проведенні загальних ветеринарних заходів. Крім того після практичних занять з дресури у дискусіях аналізують питання виховання тварин. Особливо активні студенти факультету ветеринарної медицини Добрич М., Борисова О., Глазова А., Кравчук Н., Павлюк Я.

Лабораторія приймає активну участь в проекті «Друг героя». Презентація цього проекту була попередньо проведена на факультеті ветеринарної медицини. Суть його полягає в підготовці собак для реабілітації воїнів АТО, та службових собак (собак-поводирів) для людей з обмеженими можливостями. Першим кроком було відвідування Житомирського шпиталю зав. лабораторією Лойко В.І. та доцента кафедри мікробіології, вірусології та епізоотології Рибачук Ж. В. із службовою собакою. Слідуючим кроком буде підготовка собак за участі студентів-гуртківців з ОКД і ЗКС та передача їх батькам загиблих воїнів в АТО.

Лабораторія готова до співпраці з зацікавленими студентами (з своїми собаками чи без) в даному напрямку.